Lokale partijen praten over gemeenteraadsverkiezingen
Op uitnodiging van burgemeester Sietske Poepjes kwamen op 3 juni vertegenwoordigers van lokale partijen, de griffie en het team Verkiezingen van de gemeente Olst-Wijhe bij elkaar. Tijdens deze bijeenkomst werd gesproken over de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.
Op de agenda stonden belangrijke data en regels en wetten. Ook werd besproken hoe partijen hun kandidatenlijsten samenstellen. Daarbij was er speciale aandacht voor betrouwbaarheid, controle en een goede afspiegeling van de samenleving in de gemeenteraad.
De cursus Politiek Actief kwam ook aan bod. Deze cursus wil inwoners enthousiast maken voor het raadswerk en uitleg geven over hoe politiek werkt. Zo kunnen nieuwe kandidaten zich aanmelden en groeit de betrokkenheid bij de lokale politiek.
Tot slot spraken de partijen met elkaar over hoe ze meer mensen naar de stembus kunnen krijgen en hoe ze campagne kunnen voeren op een manier die inwoners aanspreekt. Er zijn veel ideeën gedeeld die partijen en de gemeente kunnen gebruiken.
De gemeente kijkt terug op een goede en nuttige bijeenkomst, waarin samenwerking en betrokkenheid centraal stonden.